Печера Срібної Лисиці

Пекін, як і будь-який мегаполіс, в робочі дні тисне. Рятівна ін'єкція – тур вихідного дня на умовно первозданну природу. Ми вирішили змінити шліфовані міські стіни на нешліфовані печерні. Відразу потрібно зазначити, що навколо столиці Піднебесної в радіусі 100 км є з десяток печер, які заслуговують на увагу громадськості і до організованого прийому цієї громадськості готові. В якості першої ми обрали Печеру Срібної Лисиці (银狐洞), знехтувавши принципом "Хто бажає золота, той не потребує срібла".

Якщо ви любите шум і гамір, то зі станції метро Pingguoyuan (苹果园), лінія 1, до даної карстової печери можна доїхати автобусом номер 948. Подорож займе понад 2 години. З місця висадки ще доведеться пройти пішки 2,5 км.  Вхідний квиток для дорослої та відповідальної людини коштує 65 юанів.

В неділю людей в печері майже не було. Це не дуже популярне туристичне місце, що є його беззаперечною перевагою.

IMG_1407.JPG

Як відомо, карстові печери утворюються внаслідок розчинення порід водою, тому вони зустрічаються лише там, де залягають розчинні породи: вапняк, мармур, доломіт, крейда, а також гіпс і сіль. Сильне і рішуче долає  м'яке та піддатливе. Простий принцип природи. 

IMG_1408.JPG

Печера багатоярусна, з підземною рікою і загальною довжиною ходів  понад 5000 м, з яких приблизно 3000 м доступні для відвідування. Тому ті, для кого розмір має значення, будуть задоволені. Що стосується глибини, то спускатися доведеться аж на мінус 100 метрів.

IMG_1415.JPG

Еволюція карстових процесів є наступною: вода, розчинивши мінеральні речовини гірських порід (карбонати, сульфати), через деякий час відкладає їх на склепіннях і стінах печер у вигляді масивної кори товщиною до метра і більше або особливих для кожної печери ансамблів мінеральних агрегатів, утворюючи сталактити, сталагміти та інші чудернацькі для нас, наземних істот, речі.

IMG_1438.JPG
IMG_1430.JPG
IMG_1417.JPG
IMG_1411.JPG
IMG_1419.JPG

Свою назву печера отримала завдяки єдиним в світі білосніжним кристалам кальциту, які вкривають двометрові сталактити і нагадують хутро сріблястої лисиці. Оскільки є срібна, то десь повинна бути золота і бронзова, адже неможливо бути другим, якщо немає першого і, що найважливіше, третього.

Білий кальцит дбайливо схований за склом, тому його не дуже добре видно, але знаходження поруч з чимось єдиним на планеті (хай навіть і крізь скло) все одно тішить.

IMG_1454.JPG
IMG_1445.JPG
IMG_1426.JPG
IMG_1433.JPG
IMG_1457.JPG
IMG_1449.JPG
IMG_1462.JPG
IMG_1460.JPG
IMG_1476.JPG

Під кінець відвідувачі потрапляють у шахтарські реалії з покинутим реманентом. Раніше тут була гірнича виробка, в якій добували вугілля, і через яку була відкрита печера. Відразу згадується кліп гурту Раммштайн на пісню "Sonne". У людей з менш "металевою" фантазією і більш широким знанням німецької культури, зокрема, німецько-скандинавського фольклору, виникає асоціація з гномами – мешканцями земних глибин, що кайлом видобувають дорогоцінне каміння. Щоб замкнути коло, варто додати, що у вищезгаданому кліпі якраз про гномів і йшлося .

IMG_1477.JPG
IMG_1478.JPG

Похід добігав кінця, і вкотре стало очевидно, що за будь-яке легке спускання донизу згодом потрібно платити. Як правило, зусиллями. У випадку з печерою, зусиллями, які потрібно докласти, щоб врешті-решт піднятися нагору з царства темряви та мороку.

© М. О. Іжик, 2014-2019

На нижньому ярусі на глибині приблизно 100 метрів зі знаком мінус протікає підземна річка. Це особливість карстових печер, адже водний потік, що утворив печеру, пішов з неї внаслідок зміни рельєфу на більш глибокі рівні. Вода тут дуже мінералізована. Відвідувачі мають змогу проплисти нею на човні. Власне ситуація і природні декорації довкола натурально нагадують річку Стікс (або Ахерон) в Аїді, якою теж човном перевозили душі померлих. Місцевий Харон і за функцією, і за своєю похмурістю  настільки схожий на Харона міфологічного, що шукати в кишенях обол починають  навіть ті, хто ніколи не чув про Грецію.

"Glück auf" (нім. "Щасливого повернення на поверхню!" або "Щасливо вибратися!" )

Вітання німецьких гірників

Після плавання на човні і повернення на печерну твердь, ми несподівано зустріли саламандру (3 шт). Істоту, яка у старшого покоління асоціюється з якісним імпортним взуттям. Мешканці печери виглядають жахливо, але, напевно не варто бути таким категоричним і судити лише за зовнішністю – може вони "хороші як земноводні".