В липні 2013 я поїхав у чергове затяжне відрядження до Китаю. Китайський постачальник взяв передплату і товар не відправляв. Хотів розбагатіти шляхом привласнення українських коштів. Боротьба за правду виявилася успішною (що є рідкістю), хоч і ціною кілотонн нервів. Начальство такі жертви оцінило щедро, нагородивши позаплановою 7-денною відпусткою. Було вирішено провести її на Філіппінах, на острові  Боракай (Boracay). Тамтешній пляж у 2012 році, ні багато ні мало, було визнано найкращим в світі.

Чомусь саме Філіппіни є об'єктом мрій для дівчат, які працюють в модельному бізнесі та прилеглих до нього загадкових сервісах. В групах пекінських українців питання "Хто робив візу на Філіппіни?" за частотою появи поступається лише питанню "Кто делал визу на Филиппины?"

3. Наступний етап – човен. Піратський капелюх+пором+слово "Філіппіни" – і Ви вже в більшій мірі пірат, ніж половина жителів Сомалі. Хай заздрять.

Житло

Каное з аутригерами (балансирами), або аутригер-каное (англ. Outrigger canoe) – тип невеликих суден, що використовуються донині на багатьох островах Тихого океану, а також в Пуерто-Ріко. Бувають як з вітрилом, так і без нього. 

Першими такі човни навчилися виготовляти жителі Малайзії та Індонезії, згодом передавши це мистецтво океанійцям. Тут присутні чіткі регіональні відмінності: якщо малайці, індонезійці будували симетричні каное з подвійними аутригерами, тобто, з обох боків судна (як на фото), то полінезійці і меланезійців – з одинарним, а жителі Мікронезії – також з одинарним, але асиметричні.

Вони придатні для здійснення далеких океанських мандрівок. Свого часу індонезійці з острова Калімантан на таких човнах дісталися аж до Мадагаскара (де нині вони називаються "lakana"). В 2010 році про це була написана книга українською мовою.

Пісок – це сипучий зернистий матеріал, яким вкриті пляжі, русла річок і пустелі світу. Він складається з різних компонентів, які різняться в залежності від місця розташування. Найпоширенішим компонентом піску є діоксид кремнію (SiO2 ) у вигляді кварцу, а також такі гірські породи і мінерали як польовий шпат і слюда. Завдяки процесам вивітрювання (вітер, дощ, відтавання, заморожування) всі ці породи і корисні копалини поступово подрібнюються і перетворюються в зернятка, розмір яких варіюється в межах від 63 мікрон (одна тисячна міліметра) до двох міліметрів.

На задньому плані човни з біло-синіми вітрилами. Це – парау (тагальською мовою "paraw"). Слово дуже нагадує відомий тип суден "проа", але ці два човни все ж таки мають відмінності:  у парау два аутригера (балансира), в той час як у проа він лише один. При цьому,  вони обидва відрізняються від вищезгаданого "каное з аутригерами" особливостями своєї конструкції. Ось така плутанина.

© М. О. Іжик, 2014-2019

Про Філіппіни я вперше почув у 2009 році у місті Джок'якарта (о. Ява, Індонезія) від англійця з Манчестера на ім'я Марк, який завершував навколосвітню подорож.

На моє запитання "Куди далі?" Марк відповів, що полетить на Філіппіни до своєї дівчини, де збирається придбати ділянку, побудувати будинок і оселитися. Чому саме там? Бо це – найкраще місце на планеті, де живуть найкращі в світі люди.  Say no more, як кажуть у них.

За останньою інформацією: у 2015 році Марк повернувся в Англію, бо закінчилися гроші. Люди людьми, а їсти щось треба.

Острів Фукуок (В'єтнам). Частина 2.

4. Перепливши (чи правильно – перейшовши?) на Боракай ми скористалися послугами тутешніх мотоциклістів. Звичайного двоколісного друга більшість місцевих переобладнує таким чином, що з мотоцикла він перетворюється на своєрідну  вантажівку. Закинувши наш нехитрий реманент поїхали шукати житло.