Про походження рас

Перше пророцтво, що стосувалося майбутньої долі народів, пішло від Ноя – людини, яка побудувала ковчег. У традиційному богослів'ї всі народи вважаються нащадками його синів – Сима, Хама і Яфета. Пророцтву Ноя передувала дещо пікантна історія...

Син Ноя Хам, випадково побачив голим свого батька, який заснув в наметі після випитого вина. І розповів про побачене своїм братам. Сим та Яфет, почувши це, взяли одяг батька свого і вкрили його наготу, увійшовши в намет спиною до батька і не дивлячись на нього. Ной, коли прокинувся, дізнався про те, що відбулося і сказав пророцтво:

« 25 і сказав: Проклятий нехай буде Ханаан! Останнім рабом нехай він буде своїм братам!

26 Ще й додав: Благословен Господь, Бог Сима! Нехай Ханаан буде рабом його!

27 Нехай поширить Бог Яфета, нехай живе в шатрах Сима! А Ханаан нехай буде рабом їх.

(Буття 9:25-28) »

У богослів'ї ці слова розглядаються як пророцтво про майбутню долю індоєвропейських народів (нащадків Яфета), семітських народів (нащадків Сима) і африканських народів (нащадків Хама через його сина Ханаана). Таким чином, рабство африканських народів (історичний факт) і завоювання семітськими та індоєвропейськими народами ханаанських (історичний факт) цілком відповідає  пророцтву Ноя.

Враховуючи сучасний підхід до таких теорій,  Біблію, як мінімум, потрібно заборонити, Ноя зробити ксенофобом і расистом, а всіх без винятку нащадків Сима і Яфета змусити покаятися і жити з почуттям провини.

© М. О. Іжик, 2014-2019