Боракай

 

Острів невеликий – приблизно 10 км². Він має видовжену форму, розміри 7 на 4 км. Населення при цьому аж 28 000. 

Острів відомий завдяки шалено білому піску (про який піде мова далі) і шалено прозорій воді, що в сумі дає шалено ефектний ефект.

Місце туристичне, влітку тут не зовсім сезон, тому житло можна знайти без попереднього бронювання.

Легендарний пляж "White Beach" знаходиться на західному узбережжі і поділений на три зони – Station 1, Stayion 2, Station 3 (логічно). Цифра "один" – найбішльш розкішна і найдорожча (теж логічно). "Трійка" – найбільш проста й дешева (певна логіка в цьому теж є). Східне узбережжя – Bulabog Beach – вітряне, там збираються любителі кайтсерфінгу та інших розваг. 

Загалом, острів шикарний. Хто не погоджується, тому пряма дорога на Балі – біснувато тусити з п'яним поголів'ям австралопітеків на Jalan Legian. Балі є Балі.

Історія Філіппін

 

Починаючи з V століття на території сучасних Філіппін сформувалася цивілізація, заснована на змішуванні різних культур і народностей. Мрія глобаліста та й годі! Корінне населення островів, широко відоме як негритоси аета, подолали доісторичні землі і материкові льодовики і, врешті-решт, оселилися в пишних лісах островів. Пізніше через Тайвань на острови потрапили переселенці з Південного Китаю, що розмовляли австронезійськими мовами. Китайські купці прибули в VIII столітті.

В VII-XVII століттях Філіппіни належали індо-малайським морським королівствам.

XIV століття – висадка арабів. На час прибуття перших європейців на півночі островів (на території нинішньої Маніли) правили раджі, які платили данину державам Південно-Східної Азії, а саме королівству Шрівіджая. Однак фактично Філіппінські острови вже тоді були самодостатніми і володіли власним внутрішнім управлінням.

1521 - іспанська експедиція на чолі з Фернаном Магелланом висаджується на Філіппінах. Це знакова подія, яка визначила подальший розвиток країни на найближчі півтисячі років.
1565 - 27 квітня іспанський конкістадор Мігель Лопес де Лагаспі в супроводі чотирьохсот озброєних солдатів прибув на острови і заснував Сан-Мігель – перше іспанське поселення (згодом так назвали марку місцевого пива). Острови з 1543 стали називатися Філіппінами на честь іспанського принца, а пізніше короля Філіпа II. Територія підпорядковувалася віце-королю Нової Іспанії. Встановлено морське сполучення Акапулько-Маніла. Широке поширення отримали іспанська мова і католицизм, за винятком південних бунтівних островів, населених мусульманами.
У 1762 році після жорстокої битви Манілу захопили колоніальні війська Великобританії, проте на наступний рік її повернули Іспанії. Наприкінці століття активізувався сепаратистський рух: проти Іспанії були налаштовані мусульмани і місцева китайська діаспора.
До XIX століття з'явився прошарок іспаномовних католиків-філіппінців, креолів і метисів, які стали лідерами боротьби за незалежність. Незабаром після цього почалася Філіппінська революція. 

У 1898 році після Іспансько-американської війни Іспанія передала Філіппіни, Кубу, Гуам і Пуерто-Ріко Сполученим Штатам Америки  за 20 мільйонів доларів відповідно до Паризького мирного договору 1898. 12 червня 1898 року філіппінці на чолі з Еміліо Агінальдо проголосили себе незалежними від Іспанії. Це призвело до воєн з повстанцями і революції під час філіппінсько-американської війни, яка офіційно закінчилася в 1902 році, незважаючи на те, що поодинокі бої тривали до 1913 року.  З власним невеликим урядом Філіппінські острови стали залежною територією США і тільки в 1935 році вони отримали статус автономії в рамках США. У той час як Філіппіни були автономією, від Філіппін був посланий новообраних представник в нижню палату конгресу США, таким же чином в даний час надходять округ Колумбія, Гуам, Пуерто-Ріко і Американські Віргінські острови.

Під час Другої світової війни Філіппіни були окуповані всюдисущими японцями.

Фактично Філіппінам була остаточно надана незалежність в 1946 році.

На даний момент виникають труднощі через повстання маоїстів і троцькістів, а також через мусульманський сепаратизм на Півдні країни.

Мови

 

На Філіппінах 

Філіппіни