– Смотрите, – сказал он, указывая на зеленые глубины Бульвара Молодых Дарований.

– Видите, вон идет человек в соломенной шляпе?
– Вижу, – высокомерно сказал Остап. – Ну и что же? Это губернатор острова Борнео?
– Это Паниковский, – сказал Шура. – Сын лейтенанта Шмидта."

 

("Золотой теленок")

 

Третій за площею острів світу (і найбільший в Азії); єдиний морський острів, розділений між трьома державами: Індонезією (73% території), Малайзією (26%) та Брунеєм (1%). Площа – 743 330 км ². Острів має дві назви: для малайзійців він Борнео, для індонезійців – Калімантан.

Крім свого королівського розміру, острів славиться також корисними копалинами. Тут багаті родовища нафти, видобуток якої формує основу економіки Брунею і є однією з основоположних статей економіки Індонезії. Крім цього на острові ведеться видобуток алмазів. Тому протистояння сусідів і взаємні територіальні претензії  є зрозумілими. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sultanate_of_Bulungan

 

Цікаво, що на Калімантані протікає дві річки з однаковою назвою – Капуас. Одна з них, в провінції Західний Калімантан, є найдовшою річкою Індонезії (1143 км) і найдовшою острівною річкою в світі. Інша – в провінції Центральний Калімантан, значно коротша (близько 600 км), притока річки Баріто.

У 2002 році поблизу Борнео проходили зйомки другого сезону реаліті-шоу «Останній герой».

Для тих, хто цікавиться мінералогією: саме на Борнео у 1886 році було вперше виявлено лаурит

 

Борнео – це місце з найбільшою різноманітністю видів птахів у світі (понад 1500), 15 000 видів квіткових рослин і 3000 видів дерев.

У джунглях Борнео росте так зване ходяче дерево (walking tree). Коріння у цього дерева починає рости з середини стовбура. У пошуках води воно (коріння) повільно пересувається під землею. Через рік ви можете знайти дерево в декількох метрах від його попереднього "місця проживання" (якщо взагалі знайдете).

Острів Борнео (Малайзія)