Мене взяв місцевий чоловік на ім'я Arve. Зовнішність не давала підстав сумніватися, що в його генеалогічному дереві аж до Одіна були самі лише скандинави. Їхав він якраз до Олесунна. Я запитав про якісь оргінальні страви національної кухні. Виявляється, є тут такий суп під назвою єлеброд – гаряча суміш пива і молока. Страшна річ, напевно. В гуртожитку щось подібне називали "Коктейль "Туди-сюди", бо для нього вихід був там само, де і вхід.

Арве затятий лижник. Він розповів, що в північній частині Норвегії були знайдені наскельні малюнки, зроблені 4000 років тому. На них зображені люди на лижах (так звана, "Людина з Рьодьой"). Я покопирсався в пам'яті, щоб пригадати щось подібне такого ж віку на території України. Згадалася Кемі-обинська культура, в якій були ковзани. Арве  дуже здивувався, але, напевно, з ввічливості. Повірити в таке справді важко, якщо воно не показується на каналі "Discovery".  Може колись покажуть.

В ході розмови він сказав, що добре знайомий з паном Зіггі (Сігурдом) – етнічним ісландцем, у якого я житиму по couchsurfing. Тут взагалі всі знайомі.  Здивувався моєму українсько-білорусько-литовсько-норвезькому маршруту. Підвіз майже під будинок, побажав успіху, залишивши про себе дуже приємне враження.

Триповерховий будинок побудований у доленосному 1917 році.

Це – високогірне літнє пасовище. Норвезькою воно називається Seter. Цим же словом позначають дерев'яні хатини, в яких протягом літнього сезону мешкають чабани. Взимку тут порожньо, адже худобу переганяють в низини. До речі, загальна площа пасовищ світу складає близько 26% від площі суші.

© М. О. Іжик, 2014-2018