Блакитна лагуна – геотермальне багате мінералами рукотворне озеро, розташоване на півострові Рейк'янес в південно-західній частині Ісландії. Відстань від Рейк'явіка 40 км, найближче місто Кефлавік в 23 км на захід. Температура води в середньому 38-40 градусів. Дощ і сніг також здійснюють незначний понижуючий ефект на температуру води в лагуні. У водах лагуни містяться мінеральні солі і живуть "синьо-зелені водорості". Концентрація кремнію в лагуні досягає 140 мг / кг. Водневий показник - 7,5, а вміст солей 2,5%. Молекули кремнію заломлюють світлові промені і це забезпечує блакитне забарвлення води. Лагуна має 200 м в ширину і декілька кілометрів в довжину, її глибина варіюється від 1 до 3 м.

Власне слово «гейзер» походить від ісландського «geysa» («литися через край»).

Дракар (норв. Drageskip) – вузький дерев'яний човен вікінгів з високо заломленим носом і кормою.

Варто зазначити, що кораблі вікінгів частіше називали «довгими кораблями» (норв. Langskip), або просто «кораблями вікінгів» (Vikingskip).  Їхня довжина коливалася від 10 до 18 метрів.

Давньоісландською мовою корабель конунга називався Dreki (дракон), а дзвінке Drekar – лише множина. Прикрасити ніс своєї посудини різьбленою головою дракона і перетворити таким чином свій сумний довгий корабель в чудовий дракар мав право тільки вождь – конунг або хевдінг. Така голова, як правило, була накладною, бо слугувала для залякування ворогів. При наближенні до дружнього берега її знімали, «щоб не обурювати місцевих духів» і «не псувати довгоочікувану пиятику на березі неприязною зустріччю з піднятим по тривозі тутешнім гарнізоном».

Працював корабель на ручному приводі – шляхом веслування. При попутному вітрі швидкості додавало квадратне рейкове вітрило. Завдяки продуманій конструкції ці кораблі були:

– універсальними (на них можна було і воювати, і перевозити вантажі);

– придатними як для тривалих подорожей океаном, так і для коротких поїздок в руслах річок;

– непомітними (завдяки низьким бортам їх було не видно за хвилями).

Ніс і корма робилися однаково загостреними, відповідно, щоб дати задній хід гребцям досить було просто розвернутися на банках і махати веслами в іншу сторону (тоді як на інших судах треба було довго маніпулювати кермом і вітрилами, якщо дозволяла конструкція і вітер).

 

Для вікінга дракар означав більше, ніж родовий замок для лицаря, і втрата дракара була великою ганьбою. Всупереч поширеній помилці, веслярами на дракарі могли бути лише вільні вікінги, а якщо з якоїсь причини за весла садили раба, то після цього він отримував свободу. Веслярі дракара мали різний статус в залежності від їхнього розташування на кораблі. Найпочесніші місця знаходилися на носі корабля. Пов'язано це було з тим, що від веслярів залежала швидкість і ефективність переміщення судна, одночасно вони були і воїнами, і при переході в рукопашне протистояння, першими вступали в бій.

Харальд I Синезубый, получивший свое прозвище из-за пристрастия к чернике, известен тем, что во время его правления Дания приняла христианство. В наши дни в его честь названа система беспроводной передачи данных между электронными устройствами Bluetooth, логотип которой состоит из рунических инициалов этого короля: H и B (Harald Bltand или же Harald Bluetooth в английском написании).

Ісландія