https://pikabu.ru/story/pochemu_islandiya_ostalas_bez_lesov_5398442

 

Ісландська жестова мова (Icelandic Sign Language; ісл. íslenskt táknmál) - жестова мова, яка поширена серед глухих, які проживають в Ісландії. Вона заснована на датській жестовій мові.

До 1910 року глухі ісландці вчилися в датських школах датській мові жестів, але з тих пір датська та ісландська мови сильно розійшлися. Ісландська жестова мова визнана офіційно державою і регулюється національним комітетом. Також використовується дактильна азбука.

Термін Táknmál в ісландською мовою означає «жестова мова». Слово походить від норвезького слова Teiknspråk / Tegnspråk. Шведською аналогічне поняття передається словом Teckenspråk, датською – Tegnsprog.

Тінгветлір (ісл. Þingvellir) – долина в південно-західній частині Ісландії, поблизу півострова Рейк'янес, а також однойменний національний парк, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  

Національний парк «Тінгветлір» було засновано у 1928 році. Парк оточений активної вулканічної зоною, в якій виділяється вулкан Генґітль. В результаті тектонічних зрушень, що відбуваються в цій точці планети, тут часті землетруси. Ці процеси обумовлені зіткненням в районі розходження літосферних плит – Північно-американської та Євразійської.


У долині Тінгветлір, де в епоху народовладдя сходилися кінні шляхи з усіх регіонів Ісландії, починаючи з 930 року збирається ісландське народне віче – Альтинг (ісл. Alþingi), що виконує як законодавчі, так і судові функції. Альтинг в Тінгветлірі – найстаріший парламент у Західній Європі – збирався регулярно з 930 до 1798 року, коли він був розпущений данцями.

На Альтингу , який збирався щорічно, речник виголошував закон до всіх зібраних людей, а також вирішував суперечки. Злочинці теж каралися на цих зборах; навіть сьогодні відвідувачі можуть побачити «став утоплення» (ісл. Drekkingarhylur) у ріці, де топили жінок-злочинців.

Вважається, що ісландська демократія – найдавніша зі збережених у світі. Втім, зазвичай в суперечці тут перемагав не той, хто мав рацію з точки зору законів, а той, кому вдалося заручитися підтримкою більшої кількості багатих землевласників. Цьому сприяв і той факт, що закони були надзвичайно заплутаними, з безліччю винятків і особливих випадків, і знання законів було великим мистецтвом.

 

 

Тинг (сканд. ting, исл. þing, нем. Tag – Таг). Под скандинавским влиянием, тинги появились в северной Англии и на острове Мэн. В славянских странах аналогом тинга является вече.

Більшість парламентів та місцевих законодавчих зборів Скандинавії досі містять в своїй назві слово «тінґ», як наприклад данський Фолькетінґ та норвезький Стортінґ. Ісландський Альтінґ вважається найдавнішим в світі досі активним парламентом.

На цьому місці в 1000 році було ухвалено рішення про прийняття ісландцями християнства. Тоді речник закону Торґеїр Льйосветнінґаґоді (ісл. Þorgeir Ljósvetningagoði) проголосив християнство офіційною релігією Ісландії. Кажуть, що після повернення з Алтингу Торґеїр кидав свої статуетки старих давньоскандинавських богів у водоспад, що тепер зветься Ґодафосс (ісл. Goðafoss) ('Водоспад богів').

 

І саме тут 17 червня 1944 року було проголошено незалежність Ісландського держави.

Також у парку знаходиться літня резиденція прем'єр-міністра Ісландії.

Сілфра (Silfra) – ущелина, яка є частиною Атлантичного розлому і роздільною лінією між Європою та Америкою. Кажуть, вода тут настільки чиста, що її можна пити. 

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B5_%D0%BA%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%86%D0%B5_(%D0%86%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%96%D1%8F)

Власне слово «гейзер» походить від ісландського «geysa» («литися через край»).

Ісландія