Частина 3. 

 

Частина 2.

Раз раз

Раз раз

Місто цікаве тим, що саме звідси походить легендарна, але при цьому справді існуюча "Алмазна сутра". Вона є другим офіційно датованим зразком ксилографії. Перший, на превеликий жаль китайців, і на превелику радість корейців  Пульгукса. Сувій завдовжки 4,8 м придбав археолог Марк Стейн (мабуть, Штайн?) під час експедиції 1906-1908 рр. у ченця в печерах Могао, поблизу Дуньхуана, де знаходилася величезна бібліотека рукописів. В колофоні книги написано: "З благоговінням зроблено для загального безкоштовного розповсюдження Ван Цзє за дорученням його батьків в 15-м числі 4-го місяця року Сяньтун (тобто 11 травня 868 р)".

Неймовірно, але факт: до епохи Відродження 3/4 усіх книг світу (!) були написані китайською мовою.

Агітаційний плакат закликає "добре говорити на путунхуа (офіційній мові КНР)" і "добре писати стандартні ієрогліфи". Ось така уніфікація. Щоб не було дезінтеграції. Вираз обличчя піонерів доводить, що щасливій дитині посміхатися не обов'язково.

Досить швидко я відшукав своє житло. Місто якесь зовсім порожнє. Навіть не за китайськими мірками. Хостел теж порожній. Крім персоналу, ні душі.

В кімнаті на вісім осіб я єдина особа, тому почуваюся як коровай, який "кого хочеш – вибирай".

Раз раз

Не Авгієві стайні, звісно, але...

Бархани – позитивна форма рельєфу; рухоме скупчення сипучого піску, навіяне вітром і слабо закріплене (або не закріплене) рослинністю. Бархани є різновидом дюн. У висоту вони можуть сягати 100 метрів. За формою, якщо дивитися зверху, нагадують підкову або серп. У поперечному розрізі мають довгий і пологий навітряний схил і короткий крутий підвітряний. Залежно від режиму вітрів скупчення барханів приймають різні форми. Наприклад, зустрічаються барханні ланцюги, барханні піраміди та ін. Природа, так би мовити, імітує 3D принтер. Не будучи закріпленими, бархани під дією вітрів можуть змінювати форму і пересуватися зі швидкістю від декількох сантиметрів до сотень метрів на рік, засипаючи дороги, поля, пасовища, невеликі населені пункти. З метою боротьби з цим явищем використовується закріплення пісків.

Раз раз

Раз раз

Раз раз