Частина 3. 

 

Частина 2.

Раз раз

Раз раз

Місто цікаве тим, що саме звідси походить легендарна, але при цьому існуюча "Алмазна сутра". Вона є другим офіційно датованим зразком ксилографії. Перший, на превеликий жаль китайців, і на превелику радість корейців  Пульгукса). Сувій завдовжки 4,8 м придбав археолог Марк Стейн (мабуть, Штайн?) під час експедиції 1906-1908 рр. у ченця в печерах Могао, поблизу Дуньхуана, де знаходилася величезна бібліотека рукописів. В колофоні книги написано: "З благоговінням зроблено для загального безкоштовного розповсюдження Ван Цзє за дорученням його батьків в 15-м числі 4-го місяця року Сяньтун (тобто 11 травня 868 р)".

Неймовірно, але факт: до епохи Відродження 3/4 всіх книг світу (!) були написані китайською мовою.

Агітаційний плакат закликає "добре говорити на путунхуа (офіційній мові КНР)" і "добре писати стандартні ієрогліфи". Уніфікація. Щоб не було дезінтеграції. Вираз обличчя піонерів доводить, що щасливій дитині посміхатися не обов'язково.

Раз раз

Раз раз

Не Авгієві стайні, звісно, але...

Бархани – позитивна форма рельєфу; рухоме скупчення сипучого піску, навіяне вітром і слабо закріплене (або не закріплене) рослинністю. Бархани є різновидом дюн. У висоту вони можуть сягати 100 метрів. За формою, якщо дивитися зверху, нагадують підкову або серп. У поперечному розрізі мають довгий і пологий навітряний схил і короткий крутий підвітряний. Залежно від режиму вітрів скупчення барханів приймають різні форми. Наприклад, зустрічаються барханні ланцюги, барханні піраміди та ін. Не будучи закріпленими, бархани під дією вітрів можуть змінювати форму і пересуватися зі швидкістю від декількох сантиметрів до сотень метрів на рік, засипаючи дороги, поля, пасовища, невеликі населені пункти. З метою боротьби з цим явищем використовується закріплення пісків.

Раз раз

Раз раз

Раз раз