Даже если ты выиграешь крысиную гонку, ты всё равно останешься крысой.

Источник: https://quote-citation.com/topic/sopernichestvo

Раз раз

Раз раз

Раз раз

Раз раз

Раз раз

Раз раз

Вже 3:40 ранку. Але організм формулює по-своєму: що ще 3:40 ночі. До відкриття пам'яток кілька годин, тому десь потрібно прихилити свою видовжену голову. Радикальний варіант: у Макдональдсі, які хтось спритною рукою порозставляв біля всіх вокзалів планети. Варіант перевірений. Не ми це придумали, не нам це міняти. В закладі громадського харчування виявилося доволі людно, але тихо. Велика кількість людей. Не клієнтів, а просто відвідувачів. Обклавшись своїми гігантськими клунками сільського типу, вони сплять головами на столах в напрямку різних сторін світу. Ніхто нічого не замовляє, хіба що у своїх снах, тому рентабельність закладу породжує сумніви. З думками про макро- та мікроекономічні показники я заснув і прокинувся о 6:30. Саме в цей час з вокзалу до головної місцевої пам'ятки починають курсувати автобуси.

Раз раз

В Сіані однозначно відчувається щось солідне, поважне, перевірене часом. Щось беззаперечно столичне. Місто існує понад 3100 років, деякий час воно було найбільшим містом світу як за площею, так і за кількістю жителів. 

Стара назва міста Чан'ань (кит.  长安 Cháng'ān), в перекладі «довгий мир». Місто Сіань (Чан'ань) було місцем призначення торговельних караванів, які йшли Великим шовковим шляхом в Китай.

Частина 2. 

 

Частина 1. 

 

Прокинувшись, я не відразу зрозумів, що знаходжуся в Лояні (洛阳). За цим постійним гарцюванням назви населених пунктів приходять дещо з запізненням.

Лоян цікавий тим, що це – перша столиця Піднебесної. Такий собі китайський Харків, на думку харків'ян.
Перші поселення на цих землях виникли ще понад 5000 років, а сам Лоян – приблизно 4000 років тому. Розташоване в самому серці Центральної рівнини Піднебесної місто слугувало політичним і адміністративним центром найбільшій кількості династій в китайській історії. За різними підрахунками істориків, правителі від 7 до 13 династій колись керували всією країною саме звідси.  Нині це сучасний регіональний центр з населенням понад 6,5 мільйона чоловік.

Хтось з іноземців розповів, що кожні 5 днів в Китаї зводять новий хмарочос. Повірити в це дуже легко. Таким чином, до 2016 року їх повинно бути в 4 рази більше, ніж в США.