Ісландія знаходиться на Серединно-Атлантичному хребті – поясі гір і рифових долин, що періодично прорізаються з дна океану. Це одне з найменш стійких тектонічних місць на планеті з 200 вулканами і 600 гарячими джерелами, тепло яких використовується для опалення 85% ісландських будинків. Додайте до цього електроенергію, вироблену річками і струмками, і ви зрозумієте, що практично всією електрикою Ісландію забезпечує природа.

«У нас є тисячі історій», – каже гід по Рейк'явіку з європейським ім'ям Гейр. «Історії реальних людей і вигаданих істот: карликів, гномів, маленьких фей, які живуть на камінні. Так люди розважали себе в старі часи. Вони розповідали історії впродовж довгих і нудних зим».

Фактаж:

* Льодовики покривають близько 12% території Ісландії, і це при тому, що на південному-заході країни клімат помірний, а поруч з островом протікає Гольфстрім.


* Лисиці були єдиними наземними ссавцями в Ісландії. Оленів і домашніх тварин сюди завезли перші переселенці.


* Найбільший льодовик у Європі Ватна-Йокуль займає 8300 кв. км, тобто 8% території країни.


* В Ісландії налічується понад 200 вулканів. Вони виробляють близько третини всієї лави на землі.


* Кольори прапора Ісландії представляють елементи, з яких складається острів: червоний – вулканічна лава, білий – сніг і крижані поля, синій – океан.

 

 

Першим поселенцем вважається норвежець Інгольф Арнарсон, що поселився в районі сучасного Рейк'явіка в 874 році.

 

Попри колишню войовничість переселенців-вікінгів, нині в Ісландії немає навіть армії. Про поліцію кажуть, що вона "настільки непомітна, що з'являється лише тоді, коли необхідно зняти кота з дерева". Ісландія – країна з найменшим рівнем злочинності в світі.

Про символ незалежності:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8B

Про Рейк'явік

 

Ісландський шпат – мінерал класу карбонатів, прозорий крупнокристалічний різновид кальциту (карбонат кальцію – CaCO3); цінна оптична сировина.

http://www.membrana.ru/particle/17059

http://www.membrana.ru/particle/15681

«Глюггаведур» — так исландцы называют приятное чувство, когда за окном бушует ненастье, а ты сидишь в теплом уютном доме с чашечкой горячего напитка и спокойно взираешь на капризы природы. Для северных стран это особенно актуально, ведь даже летом здесь порой хочется одеться потеплее и предаться «глюггаведур».

Если вам не нравится погода, подождите 5 минут, и станет еще хуже.

Надо беречь тот дуб, под которым строишь свое жилье.

Исландские пословицы


https://www.adme.ru/zhizn-dobro/zhiteli-severnyh-stran-schitayutsya-samymi-schastlivymi-i-vot-7-otvetov-na-vopros-kak-im-eto-udaetsya-1840865/

Ісландія